Beskid Żywiecki, Szlaki

Zagroda pod Halą w Koszarawie Bystrej

Zagroda pod Halą (960 m n.p.m.) to świetne miejsce na spędzenie dnia w Beskidach. Znajdziecie ją na na zboczu góry Lachów Groń (1045 m n.p.m.) pod Halą Janoszkową w Beskidzie Żywieckim.

Dla kogo: Odpowiednie dla dzieci trzyletnich lubiących dłuższe spacery.

Typ trasy: Łatwa.
Na trasie jest bardzo przyjemnie. Idziemy w górę przez las wzdłuż strumienia. Większość (około 70%) jest asfaltowa, ostatni odcinek to droga utwardzana. Można ją przejechać wózkiem z dużymi kołami.

Czas wędrówki w jedną stronę (dla dorosłego): 1 godzina, a z małymi dziećmi najlepiej założyć dwa razy dłużej.

Udogodnienia: W Zagrodzie pod Halą zjecie pyszny domowy obiad rozkoszując się w tym samym czasie widokiem na Pilsko, Romankę i Rysiankę. Można tu też przenocować.  Jeżeli zamierzamy stołować się na górze najlepiej wcześniej zamówić obiad pod nr 661 22 00 77.

Strona www: zagroda.net.pl

Opis: Trasa rozpoczyna się przy przy drewnianym spożywczaku (parędziesiąt metrów od szkoły podstawowej Montessori w Bystrej). Idziemy za znakami przez las aż do Zagrody pod Halą. Droga jest na przemian stroma i płaska, więc nawet jak zmęczycie się wspinaniem są chwile na odpoczynek.

Mapa okolicy: Lachów Groń w serwisie mapa-turystyczna.pl

Jak dojechać & gdzie zaparkować: Z Żywca kieruj się drogą DW945 do Korbielowa następnie przez Pewel Małą, Jeleśnię do Koszarawy i w prawo do Bystrej. Zaparkuj przy przy drewnianym spożywczaku lub przy Szkole Podstawowej Montessori w Bystrej.


Byliście już tu? Co myślicie o tym miejscu? Zapraszam do dodania zdjęć w komentarzu. Jak myślicie, że to ciekawe i warte polecenia miejsce na spędzenie dnia, udostępnijcie ten wpis znajomym.

[FM_form id=”4″]