Beskid Żywiecki, Szlaki

SPACER BRZEGIEM JEZIORA ŻYWIECKIEGO

   

Mieszkając w Żywcu przez kilka lat nigdy wcześniej nie znałam ścieżki wzdłuż prawego brzegu Jeziora Żywieckiego, a szkoda, bo to miejsce wyjątkowo urokliwe, zaciszne i pełne pięknych widoków, a co najważniejsze – idealne do spacerów z małymi dziećmi! Teraz nadrabiam to niedopatrzenie i chcę Was zachęcić do wypróbowania tej trasy, jeśli jeszcze jej nie znacie.

Dla kogo:

Odpowiednia dla trzylatków.

Typ trasy:

Bardzo łagodna ścieżka na granicy lasu i jeziora, początkowo przebiega wałem przybrzeżnym, można przejechać wózkiem z dużymi kołami, idealna na wyprawę rowerem.

Czas wędrówki w jedną stronę (dla dorosłego):

25 minut, z dziećmi ok. 1 godzina.

Atrakcje:

Kilka ławeczek wzdłuż trasy, źródełko św. Wita, można spotkać wędkarzy łowiących ryby, a na samym jeziorze obserwować kaczki oraz liczne łódki w sezonie letnim. Trasa jest bardzo widokowa – widzimy Skrzyczne i panoramę Beskidu Śląskiego oraz górę Żar na tle Beskidu Małego.

Opis:

Wspinamy się na wał schodkami na wprost lub jeśli mamy wózek lub rower wjeżdżamy ścieżką z prawej strony schodków, następnie kierujemy się na prawo i podążamy cały czas wzdłuż wyznaczonej ścieżki. Nasza trasa kończy się przy Żeglarskim Ośrodku Sportowo – Rekreacyjnym, tam zawracamy.

Jak dojechać & gdzie zaparkować: 

Od szpitala żywieckiego kierujemy się w stronę ronda na Suchą Beskidzką przy stacji benzynowej Bliska. Z ronda zjeżdżamy drugim zjazdem w prawo, w małą uliczkę, dojeżdżamy do jej końca, tam parkujemy i już znajdujemy się przy samym wale.


Byliście już tu? Co myślicie o tym miejscu? Zapraszam do dodania zdjęć w komentarzu. Jak myślicie, że to ciekawe i warte polecenia miejsce na spędzenie dnia, udostępnijcie ten wpis znajomym.

[FM_form id=”4″]