Beskid Żywiecki, Szlaki

Przyłęków – droga do Sanktuarium

Dziś zabierzemy Was na spacer do Przyłękowa, małej miejscowości nieopodal Żywca. Przejście z Przyłękowa w kierunku Sanktuarium MNP Wspomożenia Wiernych to doskonały pomysł na małą wyprawę z naszymi najmłodszymi pociechami. Trasa jest bardzo urokliwa i widokowa.

 

Dla kogo:

Trzylatek przejdzie trasę samodzielnie.

Typ trasy:

Łagodna, asfaltowa droga, z dwoma nieco bardziej stromymi, ale krótkimi podejściami.

Czas wędrówki w jedną stronę (dla dorosłego):

25 minut, z dziećmi dwa razy dłużej.

Udogodnienia:

Trasa wiedzie drogą asfaltową, można wyjechać każdym wózkiem. Na całej długości są stacje Drogi Krzyżowej, które stanowią świetne punkty motywujące dla zmęczonych maluchów i oczywiście okazję do modlitwy dla dorosłych. W Sanktuarium odprawiane są msze święte w niedziele o 8.00 i 11.00, w tygodniu 0 7.00 i 17.00 lub 18.00, zależnie od pory roku. Trzeba zaznaczyć, iż w godzinach odprawiania mszy świętych wzmaga się ruch samochodowy na trasie i może być uciążliwy dla wędrujących, zwłaszcza z dziećmi.

Strona www:

Przyłęków Sanktuarium

Opis:

Spacer zaczynamy z małego parkingu przy ul. Pielgrzymów w Przyłękowie. Idziemy w górę asfaltową drogą, mijamy kolejne stacje Drogi Krzyżowej, podziwiamy piękne widoki, wdychamy czyste, górskie powietrze. Droga wiedzie naprzemiennie – trochę lasem, trochę po otwartej przestrzeni. W większości jest łagodna, z dwoma bardziej stromymi podejściami.

Jak dojechać & gdzie zaparkować: 

Z Żywca kierujemy się na Korbielów, w miejscowości Świnna skręcamy w prawo do Przyłękowa. Jedziemy główną drogą niemalże do samej granicy Świnnej i Przyłękowa, następnie skręcamy w lewo w ul. Pielgrzymów. Tam znajdziemy miejsce do zaparkowania samochodu.


Byliście już tu? Co myślicie o tym miejscu? Zapraszam do dodania zdjęć w komentarzu. Jak myślicie, że to ciekawe i warte polecenia miejsce na spędzenie dnia, udostępnijcie ten wpis znajomym.

[FM_form id=”4″]