Atrakcje, Beskid Wyspowy

Przejażdżka parowozem na trasie Chabówka – Kasina Wielka

Jeżeli wybieracie się w okolice Rabki w czasie wakacji, macie szansę na nieco ponad godzinną przejażdżkę pociągiem retro. Parowóz i wagony z lat 30. zeszłego wieku zabiorą was w malowniczą podroż z Chabówki do Kasiny Wielkiej. Kłęby dymu i pary, gwizdek lokomotywy i drewniane ławki sprawią, że poczujecie się jakby była to też podróż w czasie.

Dla kogo:

Dla każdego.

Trasa:

Chabówka-Skansen do Kasina Wielka z przystankami w Rabce i Mszanie. Po ponad godzinnej przerwie, podroż powrotna.

Czas przejazdu w jedną stronę: 

1 godz 10 min. Na stacji w Kasinie Wielkiej czas do odjazdu z powrotem wynosi 1 godz 20 min.

Cena:

20 zł w jedną stronę lub 30 zł za bilet w obie strony. Dzieci do 4 lat jadą za darmo, ale starsze płacą pełną kwotę. Cena jest stała niezależnie, na której stacji wsiadacie i wysiadacie.

Rozkład jazdy:

Aktualny rozkład znajdziecie tu: Rozkład jazdy kolejki retro.
W 2016 roku pociąg z Chabówki wyjeżdża o 9:30 i 14:10, a z Kasiny o 12:00 i 16:35. Pociąg kursuje tylko w weekendy.

Strona www z informacjami: 

www.parowozy.pl

Opis:

Pociąg retro wyrusza ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, ale można do niego wsiąść też na stacjach pośrednich, np. na stacji kolejowej w Chabówce. Jeżeli zdecydujecie się rozpocząć podróż od pierwszego przystanku, do ceny biletu musicie doliczyć wstęp na teren skansenu (8 zł cały, 4 zł ulgowy).

Warto przyjechać na miejsce wcześniej, żeby przekonać się jak długo trwa rozpalanie pieca i nagrzewanie wody w lokomotywie oraz pooglądać tabory kolejowe zgromadzone w skansenie. Jeśli dzieci nie są zainteresowane zwiedzaniem mogą w tym czasie pobawić się z animatorkami (zabawy plastyczne, taneczne, bańki mydlane, malowanie twarzy i tym podobne atrakcje).

Możliwe, że rozpoznacie dworzec kolejowy w Kasinie Wielkiej  kilku z znanych filmów, m.in. Listy Schindlera i Katynia, których sceny tam kręcono. Dziś można wynająć tam przytulny apartament. Powinno też starczyć czasu, aby odwiedzić zabytkowy drewniany kościół.

My zakończyliśmy dzień wizytą w Parku Zdrojowym w Rabce. Zjecie tam pyszny obiad, zrelaksujecie się w tężni, a dzieci wyszaleją się na placu zabaw.

Jak dojechać & gdzie zaparkować: 

Skansen nie ma dokładnego adresu, więc w nawigacji musicie ustawić sobie punkt na mapie. Jeśli pojedziecie Zakopianką (nr 47) od strony Krakowa, zjedźcie na Skawę. Przejedźcie pod małym wiaduktem kolejowym. Skansen będzie zaraz po prawej, jak pojedziecie wolniej na pewno zauważycie. Przy wejściu jest dość duży parking i toalety.
Poniżej mapa i zdjęcia z wycieczki.


Byliście już tu? Co myślicie o tym miejscu? Zapraszam do dodania zdjęć w komentarzu. Jak myślicie, że to ciekawe i warte polecenia miejsce na spędzenie dnia, udostępnijcie ten wpis znajomym.

[FM_form id=”4″]