O nas

Nigdy więcej nudny. Zabierz plecak, wózek, nosidło i ruszaj z dziećmi w Beskidy. Podpowiemy Ci gdzie pójść, jak tam dojść i jak długo zajmie wędrówka.

Strona Beskidy z dzieckiem powstała z inicjatywy pewnej mamy, która szukała ciekawych miejsc na krótkie wyprawy ze swoim synem. Szukała w terenie i w internecie. W między czasie poznała drugą wędrującą mamę. Jak wiadomo, co dwie głowy to nie jedna. Pojawiały się pomysły na nowe piesze wycieczki, w końcu pojawił się i pomysł na spisanie naszych „wypraw”, aby zaprosić cię do wspólnej przygody.

Wszystkie prezentowane trasy są testowane na naszych dzieciach – wiek od 6 miesięcy do nastu lat. Wszystkie dokładnie opisane. Wszystkie gwarantują świetną zabawę i wypoczynek dla całej rodziny. Nie wierz nam na słowo – sprawdź polecane przez nas szlaki.

Beskidy to nie tylko góry. W ciepłe letnie dni zabierz rodzinę nad jezioro lub rzekę (a w chłodne zimowe, na basen). W zakładce Woda znajdziesz polecane przez nas miejsca.

Opis pozostałych atrakcji regionu: najlepszych placów zabaw, parków, miejsc karmienia zwierząt, skansenów, tężni, i tym podobnych, szukaj w zakładce Atrakcje.

Mamy nadzieję, że spędzisz wiele pięknych chwil na „naszych szlakach”. Podziel się nimi w komentarzach do opisów wycieczek, żeby zachęcić (oby nie zniechęcić!) innych rodziców.

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie zapraszamy do kontaktu. Może też jesteś blogującym rodzicem-podróżnikiem i masz ochotę wzbogacić naszą stronę swoim wpisem – jesteśmy otwarte na propozycje współpracy.

My, czyli Jola i Kasia.

Jola

Jola

Urodziłam się w Beskidach, ale wyjechałam stąd przy pierwszej okazji. Zjeździłam pół świata, żeby w końcu tu powrócić, bo stęskniłam się za moimi górami. Chcę zaszczepić też w moich dzieciach miłość do naszej małej ojczyzny, więc wyciągam je z przed telewizora (oj, czasem z trudem) i zabieram w moje ulubione miejsca i w te nieznane.

Kilka lat temu połknęłam bakcyla blogowania (jestem autorką bloga jolka-potrafi.pl). Cieszę się, gdy mogę dzielić się z innymi moimi pasjami, inspirować i motywować. Pomysł na blog o aktywnym spędzaniu czasu z dziećmi chodził mi po głowie od ponad roku i w końcu nadszedł przychylny czas, aby go zrealizować. Szczęśliwym trafem, znalazłam też towarzyszkę blogowej wędrówki.

Kasia

Jestem pełnoetatową mamą trójki dzieci oraz miłośniczką pieszych wycieczek i kontaktu z naturą. Żeby pogodzić (i połączyć) moje miłości zaczęłam szukać takich miejsc i tras, którym będą w stanie podołać małe dziecięce nóżki. W trakcie tych poszukiwań udaje mi się odnaleźć wytchnienie od codziennych obowiązków i naładować wewnętrzne akumulatory, będąc jednocześnie cały czas z dziećmi.

Pozostań w kontakcie! Polub nasz fan page na Facebooku, żeby być na bieżąco z aktualnościami i wydarzeniami.