Beskid Żywiecki, Szlaki

Kubiesówka

Kubiesówka (868 m n.p.m) leży w Beskidzie Żywieckim. Szlak wiodący na szczyt zaczyna się w miejscowości Glinka, koło Ujsoł. Na górze można zjeść pyszny domowy obiad w agroturystyce „Kubiesówka”.

Dla kogo: Trasa odpowiednia nawet dla lubiącego spacerować dwulatka.

Typ trasy: Łatwa.
Droga odpowiednia dla wózków z dużymi kołami; częściowo asfaltowa, częściowo utwardzana. Jest możliwość dojechania samochodem do agroturystyki Kubiesówka, choć tę opcję polecam raczej posiadaczom samochodów terenowych.

Czas wędrówki w jedną stronę (dla dorosłego): 30 min. Z małymi dziećmi około 50 min.

Udogodnienia: Na górze znajduje się agroturystyka Kubiesówka oferująca pyszne domowe posiłki i otoczona przestronną wykoszoną polaną ze stolikami, huśtawkami i miejscem na ognisko. Można tu również przenocować. Jeżeli planujecie zjeść obiad na górze trzeba go wcześniej zamówić (tel. 608-711-133) szczególnie w sezonie letnim.

Strona www Kubiesówki: www.kubiesowka.pl

Opis: Wędrówkę zaczynamy przy kościele w Glince. Wejdź w drogę między kościołem a szkołą oznaczoną szlakiem żółtym i drogowskazem na Kubiesówkę, a ostatnie 150 metrów kieruj się za drogowskazami na agroturystykę Kubiesówka (zejdź ze szlaku żółtego). 

Początek szlaku pokrywa się z drogą krzyżową wiodącą żółtym szlakiem na Krawców Wierch.

Podejrzyj mapę okolicy: Glinka w serwisie mapa-turystyczna.pl

Jak dojechać & gdzie zaparkować: Dojedź drogą S69 (S1) do Węgierskiej Górki. Następnie kieruj się na Milówkę, Rajczę, Ujsoły i stamtąd za drogowskazami do Glinki. Samochód możesz zaparkować przy tamtejszym kościele na poboczu lub przy szkole (trzeba wjechać w bramę na szkolny parking, który jest zwykle otwarty do wieczora).


Byliście już tu? Co myślicie o tym miejscu? Zapraszam do dodania zdjęć w komentarzu. Jak myślicie, że to ciekawe i warte polecenia miejsce na spędzenie dnia, udostępnijcie ten wpis znajomym.

[FM_form id=”4″]