Beskid Żywiecki, Szlaki

Hala Boracza z Żabnicy Skałki

Hala Boracza jest halą pasterską położoną w Beskidzie Żywieckim na wysokości ok. 860 m n.p.m. Wycieczkę rozpoczynamy w górnej części miejscowości Żabnica, tzw. Żabnicy Skałce.

Dla kogo:

czterolatek może przejść trasę samodzielnie, a nawet niektóre trzylatki.

Typ trasy:

Umiarkowana.

Niemal cała trasa to wygodna asfaltowa droga, jedynie ostatnie 150-200 m zamienia się w drogę utwardzoną, dość wygodną, odpowiednią dla wózków z dużymi kołami. Wzdłuż całej trasy podziwiamy wspaniałe widoki na otaczające góry i lasy. Droga jest na przemian stroma i płaska.

Czas wędrówki w jedną stronę (dla dorosłego):

50 minut, z dziećmi dwa razy dłużej.

Udogodnienia:

Na Hali Boraczej znajduje się schronisko PTTK, którego specjalnością są drożdżowe bułeczki z jagodami, można tam zjeść ciepły posiłek, są również miejsca noclegowe oraz przestrzeń na rozbicie namiotu. To również świetna baza wypadowa do dalszych górskich wycieczek, między innymi na Halę Lipowską i Rysiankę – to opcja dla starszych dzieci.

Strona www: boracza.pl

Opis:

Wycieczkę rozpoczynamy na parkingu przy sklepie spożywczym w Żabnicy Skałce. Idziemy asfaltową drogą wzdłuż czarnego szlaku. Droga jest kręta i ma kilka ostrzejszych podejść, są również bardzo łagodne odcinki. W końcowej fazie zmienia się w drogę utwardzoną, którą dochodzimy do samego schroniska na Hali Boraczej.

Jak dojechać & gdzie zaparkować: 

W Węgierskiej Górce na rondzie skręcamy do Żabnicy, gdzie kierujemy się niemal do samego końca tej miejscowości. Parking znajduje się po prawej stronie w Żabnicy Skałce, przy niewielkim sklepie spożywczym,  niektórzy również parkują wzdłuż głównej drogi.Byliście już tu? Co myślicie o tym miejscu? Zapraszam do dodania zdjęć w komentarzu. Jak myślicie, że to ciekawe i warte polecenia miejsce na spędzenie dnia, udostępnijcie ten wpis znajomym.

[FM_form id=”4″]