Atrakcje

EkoPark w DECHE w Bielsku-Białej

Wszyscy zastanawialiśmy się, co się dzieje przy Centrum Handlowym Gemini w Bielsku-Białej. Ja żałowałam, że został zajęty teren, na którym wcześniej był plac zabaw dla dzieci. Poszukałam informacji i okazało się, że nadal będzie tam plac zabaw – drewniany – o przyjemnej nazwie EkoPark w DECHE. Otwarcie było w lipcu i od tej pory miejsce cieszy się dużą popularnością.gemini Bielsko-Biała ekopark

Pierwszy raz w EkoParku

Jak tylko dowiedzieliśmy się o otwarciu, byliśmy gotowi do testowania. A tu niespodzianka: wejście jest płatne! Jesteśmy rozpieszczeni, bo dotychczas atrakcje przy Gemini były darmowe. Wstrzymaliśmy się z wizytą, bo w końcu mamy w regionie mnóstwo innych, darmowych atrakcji dla dzieci. Dopiero kiedy inna znajoma mama, przetarła szlaki i potwierdziła, że park jest rzeczywiście w dechę, postanowiliśmy sprawdzić!

Co dzieci mogą robić w EkoParku?

Zaraz po wejściu rzuca się w oczy olbrzymi drewniany krokodyl. To piętrowy tor przeszkód. Śmiałkowie, którzy wejdą do jego paszczy muszą pokonać labirynt luster i lin. Na grzbiecie potwora jest jakby pokład statku ze sterem, lornetkami, a nawet telefonem. Największą atrakcją okazał się jednak ogon-zjeżdżalnia zrobiony z kręcących się rolek, jak taśma transportująca bagaże na lotniku. Niezły masaż dla dziecięcej pupy 😉

Kolejną atrakcją jest długi most zawieszony pomiędzy drzewami, również zakończony długą, superszybką zjeżdżalnią. Jest bardzo dobrze zabezpieczony, więc nawet najmłodsi mogą spróbować swoich sił na wysokości.

Dla małych odkrywców przygotowano też labirynty. Jeden to długie korytarze jak w kretowisku. Drugi to dwupiętrowy, świetnie przemyślany tor przeszkód. Najmłodsze dzieci mogą zatrzymać się w basenie z piłeczkami na samym początku.

Jak macie hiperaktywne dziecko, pozwólcie mu się wyszaleć na olbrzymiej dmuchanej poduszce do skakania (widzieliście takie pewnie niejednokrotnie na plażach).

Ze spokojniejszych atrakcji polecam gigantycznego jeża-szczudlarnię dla starszych przedszkolaków i oczywiście piaskownicę. Oprócz zabawy wiaderkami i łopatkami, dzieciaki mogą zabawić się w budowniczych wykorzystując taśmy do transportu piasku, rury, zsypy, dźwigi na łańcuchach i małą koparkę. To też świetna okazja, żeby nauczyć się współpracy.

Pomysłów na zabawę starczy przynajmniej na 2-3 godziny.

Dla starszych dzieci i dorosłych

Prawdziwą gratką jest też druga część parku W Dechę. Jeśli macie starsze dziecko, nawet nastolatka, to miejsce dla niego. Znajdziecie tu kilkanaście stanowisk z grami zręcznościowymi i logicznymi, jak różne warianty labiryntu, który trzeba pokonać sterując małą metalową kulką, wielkie drewniane puzzle, wędki z haczykami do łowienia drewnianych rybek, a nawet maszyny oblężnicze i olbrzymie kusze do ostrzału makiety zamku.

Wszystkie stanowiska są tak zaplanowane, że umożliwiają grę przynajmniej dwóm osobom na zasadzie współpracy albo współzawodnictwa. Świetne! Oj, biedne były nasze dzieci, kiedy zaczęliśmy się tu bawić z mężem – nie mogły wyciągnąć nas z powrotem do części dla młodszych dzieciaków (tej z wielkim krokodylem).

Dla kogo jest EkoPark w Dechę?

Polecam to miejsce dla całych rodzin, choć w moim odczuciu z atrakcji w pełni skorzystają dzieci od 3 roku życia. Szczególnie polecam, jak macie dzieci w różnym wieku, w tym te nastoletnie, bo naprawdę, każde znajdzie tu kącik dla siebie.

Ile kosztuje wejście do EkoParku?

Przyznam, że wstęp wydał mi się dość drogi, bo to 20 zł od dziecka, które skończyło 3 lata. Z drugiej strony bilet ważny jest cały dzień i umożliwia wchodzenie i wychodzenie. Przewidziano też zniżki dla trzeciego dziecka z rodzeństwa, za wejście na pierwsze i ostatnie półtorej godziny, darmowe wejście dla dzieci niepełnosprawnych oraz dla seniorów powyżej 60 roku życia (sprawdź cennik). Dorośli płacą 5 zł, ale ich bilet jest zarazem kuponem do wykorzystania w bistro MaTaJa, które znajduje się zaraz przy wejściu. Za tę kwotę zamówimy prawie 2 gałki lodów.

Jak zaplanować wizytę

Jak już zauważyliście w ekoparku jest dużo atrakcji, warto więc zarezerwować przynajmniej 3 godziny na zabawę, szczególnie biorąc pod uwagę cenę biletu. Jak wspomniałam z parku można wychodzić i wchodzić wielokrotnie, dlatego nie ma problemu, żeby zrobić sobie przerwę na zjedzenie obiadu, np. w bistro MaTaJa. W menu sporo pyszności w stylu eko ze świeżymi warzywami i owocami. Naturalnie można też wyskoczyć do Centrum Gemini.

Jeżeli macie dzieci w wieku szkolnym, których nie trzeba stale nadzorować, możecie obserwować ich zabawę przez przeszklone ściany w bistro. Szczególnie przytulnie wygląda pomieszczenie z modnymi niskimi stolikami zrobionymi z palet i pufami do siedzenia, w którym stoi regał z książkami oraz stolik z zabawkami i kredkami dla najmłodszych.

Park jest czynny w wakacje od 9 do 21 (w czerwcu 10 – 20), w kwietniu, maju, wrześniu i październiku od 10 do 19.

Jak dojechać i gdzie zaparkować

EkoPark w Dechę znajduje się tuż przy CH Gemini na ulicy Leszczyńskiej 20 w Bielsku-Białej. Zaparkujecie na darmowym parkingu podziemnym przy centrum (najlepiej od strony rzeki).

Strona internetowa EkoParku w Dechę: www.parkwdeche.pl


Byliście już w EkoParku w Deche? Jak wam się podobało? Koniecznie dodajcie wasze zdjęcia w komentarzu! 
Czy możecie polecić podobne miejsca (niekoniecznie w Beskidach)? 

[FM_form id=”4″]