Beskid Żywiecki, Szlaki

Krzyżówki, Przysiółek Watówki

Przysiółek Watówki to urokliwe miejsce w Krzyżówkach, małej miejscowości w drodze do Korbielowa. Niepozornie usytuowane, idealne dla wszystkich ceniących ciszę i spokój podczas rodzinnych spacerów, z dala od przepełnionych szlaków turystycznych, malownicze i z cudownymi widokami.

 

Dla kogo: odpowiednie na dłuższy spacer dla dzieci trzyletnich.

 

Typ trasy: łatwa.

Trasa bardzo przyjemna, malownicza i widokowa. Około połowa trasy wiedzie asfaltem, następnie idziemy drogą utwardzoną, szeroką i wygodną. Odpowiednia dla wózków, także z małymi kołami. W czasie wędrówki towarzyszą nam przepiękne widoki na Pilsko i panoramę Beskidu Żywieckiego.

 

Czas wędrówki w jedną stronę (dla dorosłego) to ok. 45 minut, z małym dzieckiem (i licznymi postojami) to ok. 1,5 godziny.

 

Udogodnienia: przy trasie znajdujemy zadaszone miejsca ze stolikiem i ławkami, idealne na piknik oraz miejsce na ognisko. Jest także mała bacówka, w której wyrabia się sery z mleka owczego.

 

Opis: wędrówkę rozpoczynamy przy budynku Straży Pożarnej w Krzyżówkach, idziemy asfaltową drogą wzdłuż niebieskiego szlaku rowerowego, kiedy kończy się asfalt skręcamy w utwardzoną drogę w prawo, jak wskazuje niebieski szlak rowerowy. Cała trasa jest przyjemna, widokowa i w większości bardzo łagodna, jedynie pierwszy asfaltowy odcinek jest nieco bardziej stromy. Na szczęście na tym etapie wędrówki dzieci mają najwięcej energii.

 

Jak dojechać & gdzie zaparkować: z Żywca jedziemy drogą DW945 do Korbielowa. W Korbielowie skręcamy w lewo do Krzyżówek, po przejechaniu ok. 5 km szukamy drogowskazu na Przysiółek Watówki, także w lewo. W tym miejscu parkujemy samochód, przy budynku Straży Pożarnej w Krzyżówkach.

 


Byliście już tu? Co myślicie o tym miejscu? Zapraszam do dodania zdjęć w komentarzu. Jak myślicie, że to ciekawe i warte polecenia miejsce na spędzenie dnia, udostępnijcie ten wpis znajomym.

Chcesz więcej?

Zapisz się na nasz newsletter. Co dostaniesz? Tylko informacje przydatne każdemu rodzicowi : na początek otrzymasz listę ważnych telefonów do szpitali i innych instytucji w regionie gotową do wydruku. Od czasu do czasu podeślemy ci też pomysły na aktywny wypoczynek.

Tak chcę dołączyć do newslettera (w każdej chwili możesz zmienić zdanie).

  • Paulina

    Trasa faktycznie super! Przepiękne widoki i bardzo wygodna. Troszkę stroma, ale to nie przeszkadza w niczym – radził sobie z nią nawet dwulatek przyjaciół 🙂 Mnóstwo poziomek przy trasie 🙂 Naszym zdaniem latem można też podjechać do końca asfaltu i – zaoszczędzone w ten sposób siły wykorzystać, by dotrzeć dalej niż do drugiej wiaty. Bardzo dziękujemy za inspirację i bardzo cenne i pomocne wskazówki! Paulina i Grzegorz z Gabrysią (10), Marysią (9) i Asią (5,5)

    • Super! Cieszę się, że wycieczka się udała i jeszcze był pyszny poziomkowy podwieczorek 🙂